Jezioro łabędzie

„Myślanki”


Projekt „Myślanki” to seria książeczek dla dzieci, które pomyślane są jako ćwiczenia z kreatywności. Są to zeszyty, w których można bazgrać, naklejać, pisać, a nawet robić dziury. A wszystko po to, aby umożliwić osobom w różnym wieku (z założenia od ok 3-99 lat) ekspresję twórczą. Jak czytamy na okładce serii: "Książeczki mają nas zachęcić do mądrej zabawy. Ćwicząc wykorzystywanie różnego materiału (informacji o świecie zapisanych w wyobrażeniach, czy pojęciach, ale też w tym co właśnie spostrzegamy) i operacji umysłowych, między innymi takich jak abstrahowanie, skojarzenia, metaforyzowanie, czy dedukcja, dzieci uczą się kreatywności w naturalny sposób - bawiąc się możliwościami własnego umysłu".

Autorami „Myślanek” są  trenerzy twórczości z Ośrodka Twórczej Edukacji „Kangur” w Krakowie, firmy od kilkunastu lat zajmującej się rozwijaniem kreatywnej postawy u dzieci. Projekt ma solidne podparcie naukowe - czuwają nad nim specjaliści od twórczego myślenia w kontekście edukacyjnym dr Witold Ligęza (UP w Krakowie) oraz dr Krzysztof T. Piotrowski (UJ). Mentalnie wspiera go także prof. Krzysztof J. Szmidt (profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego oraz WSE w Łodzi). Każdy zeszyt osnuty jest wokół innego tematu: dostępne są już "Myślanki o domu", lada dzień ukażą się "Myślanki o Świętach". W przygotowaniu czekają projekty "Myślanek o Zwierzętach", "Myślanek o skakaniu", a nawet "Myślanek o Krakowie", oczywiście pomysłów jest jeszcze dużo więcej.

Serdecznie zapraszamy na stronę Myślanek: www.myslanki.pl oraz na stronę  Ośrodka Twórczej Edukacji „Kangur” www.kangur.edu.pl (tam szerzej o całej  działalności „Kangura”).
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force