Zielony, Nikt i ktoś

Pierwszy Event Animacyjny Kampanii
„Czytaj Dzieciom, bo warto” w Chorzowie14 września w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto” rozpoczyna się niezwykła podróż po Polsce Grupy Artystycznej „Fifik i Pepe oraz przyjaciele”. W najbardziej aktywnych galeriach i centrach handlowych odbędą się eventy animacyjne. Pierwszy z nich odbędzie 14 i 15 września w godzinach od 10 do 17 w Centrum Handlowym AKS Chorzów należącym do Carrefour Polska.

Organizator akcji przewidział wiele ciekawych atrakcji dla dzieci takich jak: malowanie twarzy, gra w dużego dmuchanego darta, modelowanie baloników, wielkie klocki, fotostandy, konkursy z książkowymi nagrodami (wydawnictw: Martel, Helios, Dreams, Znak).

W trakcie eventów prowadzona będzie także akcja informacyjna dla rodziców. Dzięki, której będą mogli zdobyć więcej informacji na temat pozytywnych stron czytania dzieciom. Dowiedzą się także w jaki sposób dobrać lektury dla swojej pociechy.

Do innych działań promujących czytelnictwo dzieciom realizowanych w ramach akcji można zaliczyć: akcje informacyjną w żłobkach i przedszkolach, działania informacyjno-edukacyjne prowadzone na facebooku (Grupa Artystyczna Fifik i Pepe oraz przyjaciele).

Bieżący harmonogram eventów dostępny na stronie organizatora www.fifikipepe.pl

Rusza Ogólnopolska Kampania „Czytaj dzieciom, bo warto”

„Czytaj dzieciom, bo warto” to zarazem nazwa i hasło przewodnie ogólnopolskiej kampanii informującej o pozytywnych stronach czytania dzieciom. W ramach akcji Grupa Artystyczna „Fifik i Pepe oraz przyjaciele” będąca organizatorem wyruszy w niezwykłą podróż po Polsce. W najbardziej aktywnych galeriach i centra handlowych realizowane będą eventy animacyjne połączone z promowaniem czytelnictwa dzieciom, pierwszy odbędzie się 14-15 września br. w Centrum Handlowym AKS Chorzów należącym do Carrefour Polska w godzinach od 10 do 17.

Organizator akcji przewidział atrakcje dla dzieci takie jak: malowanie twarzy, gra w wielkiego dmuchanego darta, cyrkowy dmuchaniec do skakania, zabawy wielkimi klockami, modelowanie baloników, kącik plastyczny oraz quizy i konkursy z książkowymi nagrodami.

Animatorzy przebrani w bajkowe stroje będą nie tylko umilać czas najmłodszym uczestnikom eventu, ale również prowadzić akcję informacyjną dla rodziców dotyczącą pozytywnych stron czytania dzieciom.

Organizator kampanii w szczególności pragnie zwrócić uwagę na to, że wspólnie spędzony czas w towarzystwie książki poprawia relacje pomiędzy rodzicem, a dzieckiem oraz wzmacnia więzi rodzinne. Za pozytywne strony czytania uważa także: rozwój umiejętności językowych, ćwiczenie koncentracji, zdobywanie wiedzy oraz pobudzenie w dziecku ciekawości świata.

Warto wspomnieć, że w ramach akcji „Czytaj dzieciom, bo warto” realizowane są działania informacyjne w żłobkach i przedszkolach. Przez cały okres trwania kampanii do wybranych placówek będą rozsyłane scenariusze zajęć do wykorzystania przez nauczycieli oraz materiały o charakterze edukacyjnym.

Akcja trwa do końca stycznia 2014 roku. Zapraszamy do śledzenia bieżącego harmonogramu eventów na stronie internetowej organizatora www.fifikipepe.pl oraz na facebooku, a także do aktywnego udziału w konkursach z książkowymi nagrodami partnerów akcji ( wydawnictw: Martel, Dreams, Helios, Znak).
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force