Księżniczka Polinka


...Bo wszystko w życiu dzieje się po coś. I wszystko ma sens, tylko tak trudno to wytłumaczyć...

Nakładem Wydawnictwa EKWITA ukazała się książeczka dla dzieci pt. „Księżniczka Polinka”. Nie jest to jednak książeczka, jakich wiele na rynku wydawniczym. Jej odbiorcami są przede wszystkim dzieci chore, przebywające w szpitalu, w hospicjach. „Księżniczka Polinka” ma ułatwić im walkę z chorobą, pokazuje, że oprócz bólu, lekarstw i zastrzyków, rozłąki z rodzicami istnieje również inny świat: świat wyobraźni, pełen tak różnorodnych barw, taki niezwykły, że kolorowa wstęga tęczy wydaje się przy tym nic nieznaczącym czarno-białym paskiem na bezbarwnym niebie...
Dzieci walczące ze śmiertelną chorobą, którym zostało wyrwane normalne dzieciństwo, tak jak te zdrowe mają marzenia i pragną, aby się spełniły, choć zostało im tutaj tak niewiele czasu. A może te marzenia spełnią się gdzie indziej? Może my, dorośli, nie rozumiemy tej największej mądrości życiowej, jaką jest zrozumienie sensu cierpienia? Na te pytania próbuje odpowiedzieć bohaterka książeczki „Księżniczka Polinka”.

Drogi Rodzicu! Drogi Czytelniku! Dobry Człowieku!
Czy wiesz, że kupując tę książeczkę, pomagasz chorym dzieciom z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku? Całkowity bowiem dochód ze sprzedaży „Księżniczki Polinki” zostanie przekazany dla dziecięcego oddziału Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii, a pieniądze będą przeznaczone m.in. na zakup kredek, mazaków, bloków rysunkowych, zeszytów, książek, zabawek i wszystkich tych rzeczy, które choć na chwilę sprawią, że na buziach dzieci walczących ze śmiertelną chorobą pojawi się uśmiech.

Książeczka poświęcona jest pamięci 5-letniej Poli – wesołej i dzielnej dziewczynki, która zmarła 10 września 2009 roku po długiej walce z chorobą. Pola marzyła, by zostać księżniczką...

„Księżniczka Polinka” udowadnia, że choroba dziecka nie musi być wyrocznią dla niego i rodziców.
„Księżniczka Polinka” skierowana jest przede wszystkim do dzieci ze szpitala onkologicznego, z hospicjów, do ich rodziców i najbliższych, a także do dzieci zdrowych, które w ten sposób mogą poznać problemy i radości swoich rówieśników, ucząc się przy tym wrażliwości, współczucia, bezinteresownej pomocy i czynienia dobra. Jej odbiorcami mogą być również wszyscy ludzie o dobrych sercach, którzy chcą pomóc chorym dzieciom – zarówno finansowo, jak i wspierając duchowo.

Książeczka ma 64 strony, wszystkie kolorowe. Oprawiona jest w sztywną okładkę z pianką w środku, dzięki czemu jest mięciutka i miła w dotyku. Na okładce oraz na każdej stronie książeczki znajdują się obrazki Poli. Pozostałe rysunki wykonała 9-letnia Kasia – córka autorki.

Całkowity koszt wydania książeczki pokryła firma Energa. Autorka – Sylwia Pangsy-Kania, oraz wydawca – gdańskie Wydawnictwo EKWITA, zrzekli się wszelkich honorariów ze względu na misję tej książeczki.

Książkę wsparły swoimi recenzjami (zamieszczonymi na ostatniej stronie okładki) znane osoby ze świata kultury i sportu: Janusz Gajos, Maja Włoszczowska, Basia Stępniak-Wilk, oraz lekarze, m.in. pani doktor z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Katarzyna Połczyńska, która opiekowała się Polą w szpitalu.

PREMIERA książeczki „Księżniczka Polinka” odbędzie się 11 grudnia 2010 roku (sobota) w księgarniokawiarni Fikcja w Gdańsku-Wrzeszczu o godz. 18.00 (al. Grunwaldzka 99/101, www.cafe-fikcja.pl) – podczas spotkania aktor Teatru Gargulec, Marcin Korbas, będzie czytał fragmenty książeczki.
13 grudnia 2010 roku w księgarniokawiarniovegedajni Nalanda we Wrocławiu o godz. 18.00 (plac Kościuszki 12, Wrocław) odbędzie się promocja książeczki.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na spotkania z „Księżniczką Polinką”.

6 grudnia 2010 roku w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku na dziecięcym oddziale Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii o godz. 14.00 odbędzie się specjalne, mikołajkowe spotkanie, zorganizowane tylko dla dzieci z tego oddziału. Podczas spotkania aktorzy gdańskiego Teatru Wybrzeże: Monika Chomicka-Szymaniak i Piotr Łukawski przeczytają dzieciom fragmenty „Księżniczki Polinki”, a małym pacjentom zostaną wręczone książeczki w prezencie.

Sponsorem wydania książeczki jest Energa.
Patroni medialni: Program Trzeci Polskiego Radia, Radio Gdańsk, Świerszczyk.pl, NaszeDzieciaczki.eu, księgarniokawiarnia Fikcja w Gdańsku

Dodatkowe wsparcie:
księgarniokawiarniovegedajnia Nalanda we Wrocławiu

Ze względu na duże koszty dystrybucji książeczka nie jest dostępna w większości popularnych księgarni. Można za to ją nabyć w bardzo przytulnych księgarniokawiarniach: Fikcja w Gdańsku-Wrzeszczu oraz Nalanda we Wrocławiu.
Poza tym książeczka jest dostępna w Internecie na stronach:
www.cafe-fikcja.pl
NaszeDzieciaczki.eu
ksiezniczkapolinka.pl

Wszystkie powyższe księgarnie zdecydowały się sprzedawać i promować książeczkę, nie pobierając za to żadnych opłat.

Cena książeczki to 29,90 zł + koszty wysyłki.
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force