Magazyn dla rodziców

Szukasz wartościowych gier i zabaw edukacyjnych w internecie? Skorzystaj z portalu Balon Blum, który pomoże Twojemu dziecku przygotować się do nauki w szkole

W tej kategorii

RÓWNOLEGŁE ŚWIATY, czyli magiczny przewodnik po Polsce

Romantycy byli przekonani, że pod widzialną, pozornie znaną rzeczywistością kryje się jeszcze inna - tajemnicza i fantastyczna, do której nie da się dotrzeć za pomocą rozumu. Ten drugi wymiar świata zaludniony przez upiory, skrzaty i rusałki, pełen magii i niezwykłych zdarzeń potrafili z łatwością zobaczyć jedynie poeci, szaleńcy i dzieci jako istoty czujące sercem i obdarzone mocą wyobraźni. Współczesny świat, choć nie wierzy już w magiczne stworzenia, nie zapomniał jednak zupełnie o ich istnieniu. W wielu miejscach Polski dzieci zgodnie ze swymi naturalnymi zdolnościami mogą zobaczyć istoty z baśni, mitów i legend, a także doświadczyć nadprzyrodzonych zjawisk.

czytaj więcej »

Zawód

Matka tak pięknie sobie to wszystko obmyśliła. W najdrobniejszych szczegółach. Pewnie na długo przed tym, zanim zaszła w ciążę. br W końcu nawet to, u kogo odbędzie się następna kolacja wigilijna, planuje na trzy lata do przodu, bo skoro Boże Narodzenie nie jest świętem ruchomym, to chyba można je zaplanować z wyprzedzeniem? W czym problem?

czytaj więcej »

Wymarzona wnunia

  • tagi:
  •  

– Majeczko, trzymaj się mocno! – mówi Janina i siada na ławce, bo chociaż wciąż jest w niezłej formie, to po dwóch godzinach spaceru rozbolały ją nogi. Majeczka może huśtać się godzinami. Śmieje się w głos i jest przeszczęśliwa.

czytaj więcej »

Z wizytą u strusi, w motylarni, w oceanarium…

Zdjęcia i filmy ze zwierzętami należą do najczęściej wyszukiwanych treści w Internecie. Jak wykazały badania japońskich psychologów, oglądanie zwierzaków poprawia nie tylko nastrój, ale też koncentrację i efektywność wykonywanych zadań. Warto więc, szczególnie latem, wybrać się całą rodziną z wizytą do naszych braci mniejszych i przyjrzeć się im na żywo.

czytaj więcej »

Wakacje na sportowo

Uprawianie sportów wbrew pozorom idzie w parze z zaangażowaniem w naukę. Badacze dowiedli, że dzieci bardziej aktywne fizycznie, dużo lepiej radzą sobie w szkole niż mniej wysportowani rówieśnicy. Ćwiczenia ruchowe, podnosząc poziom adrenaliny i endorfin, nie tylko obniżają stres i poprawiają nastrój, ale również korzystnie wpływają na proces uczenia się.

czytaj więcej »

OKROPNE? NIE! OKROPNIE ŚMIESZNE! czyli o radości czytania i humorze w literaturze dziecięcej

Pippi Pończoszanka ośmieszająca instytucję szkoły, Koszmarny Karolek mający za nic całą swoją rodzinę z arcygrzecznym braciszkiem na czele, kret usiłujący dociec, kto mu „narobił” na głowę… Dziecięcych czytelników to śmieszy, dorosłych – niekoniecznie. Dorosły widzi, że to „niepedagogiczne”, „głupie”, „obrzydliwe” – i zaczyna się niepokoić

czytaj więcej »

Oczy lokomotywy

Gruba tak naprawdę nie nazywała się Gruba. W fabryce nadano jej imię TKT 48-18, ale kto by chciał takie imię? Dlatego kolejarze i dróżnicy wołali na nią Gruba. Nie takie złe imię jak na lokomotywę.

czytaj więcej »

Wiosna w kolorze kurczaków

Było to bardzo dawno temu, miałam wtedy siedem lat. Moja ciocia zamieszkała na wsi i za radą sąsiadek, z których każda trzymała w obejściu parę kur, postanowiła też po raz pierwszy w życiu spróbować ...

czytaj więcej »

Bajka o Kamieniu

Wszystkim tym, którzy żyją wspomnieniami lub czekają na zmianę.

czytaj więcej »

Zwycięstwo

  • tagi:
  •  

Z tej wysokości świat przypominał makietę. Domy wyglądały jak oklejone pudełka zapałek, a kościół – jak puszka po sardynkach z tekturową wieżą. Na łące pasły się maleńkie krówki jakby ulepione z plasteliny.

czytaj więcej »Polecamy