Magazyn dla rodziców

Twoje dziecko idzie do szkoły? Pomóż mu się przygotować. W portalu Balon Blum znajdziesz gry i zabawy edukacyjne, dzięki którym opanuje wszystkie potrzebne umiejętności. Sprawdź

W tej kategorii

Niespodzianka

Specjalnie dla Świerszczykowych rodziców Wojciech Widłak napisał nastrojowe świąteczne opowiadanie.

czytaj więcej »

Dżentelmem, dżentelmenka i trąba

Warto być bajkopisarzem. Lecz nie ze względu na stan konta, ale możliwość częstych rozmów z dziećmi i ich rodzicami. Okazuje się bowiem, że mali czytelnicy i duzi czytelnicy, choć często mieszkają w tym samym domu, mają odmienne zdanie na niemal każdy temat. Porządki, obowiązki, rozrywki... Dzieci, słysząc te słowa, wyobrażają sobie coś innego niż dorośli. Podobnie zresztą jak wówczas, gdy mówimy o savoir-vivrze.

czytaj więcej »

Widok na zatokę

Anka wytarła dłonie o przybrudzone spodnie, odkręciła butelkę mineralnej i spojrzała na zatokę wypełnioną ludźmi w kolorowych tiszertach. Lubiła ten widok. W oddali bieliły się żagle dachu opery przypominające wielkie płetwy rekinów, a za nimi drapacze chmur i wygięty w łuk Harbour Bridge, który wszyscy tutaj nazywali po prostu „wieszakiem”. (...)

czytaj więcej »

Złamane skrzydło

Było to dawno, dawno temu. W niewielkiej chatce na skraju wioski mieszkała dziewczyna imieniem Marianna. Było jej ciężko, bo nie miała nikogo bliskiego. Ludzie dawali jej czasem jakąś robotę, ale niezbyt chętnie, bo trochę jej się bali. A to dlatego, że Marianna nie mówiła (...)

czytaj więcej »

Tajemnica Pana Felicjana

  • tagi:
  •  

Od tamtej pory chętniej wychodziłem na podwórko. Kiedy tylko widziałem przez okno, że pani anioł Asia z panem Felicjanem są przy mojej ławce, schodziłem do nich. Wolałbym pobiec, ale - wiadomo... Polubiłem ich oboje, chociaż byli zupełnie różni. Pani anioł Asia udawała, że jest surowa, a pan Felicjan udawał, że jest wesoły (...)

czytaj więcej »

Mikołaj

  • tagi:
  •  

Zadzwonił budzik. Za oknem panowała szarość, choć gdyby pogoda trzymała się tradycji, powinno już pobieleć, bo w kalendarzu był grudzień. Szósty grudnia. Mikołajki! – uświadomiła sobie nagle. Ciekawe, czy dostanie dziś jakiś prezent? I od kogo? Była już dorosła, rodzice zostali daleko, a w pracy jakoś z nikim się jeszcze nie zaprzyjaźniła…

czytaj więcej »

Puszczający Stateczki

  • tagi:
  •  

Puszczający Stateczki był statecznym krasnalem. Lubił spokój. I właśnie spokój został mu zabrany. Wszystko dlatego, że Puszczający Stateczki się zakochał. Każde zakochanie zabiera spokój, ale zakochanie się w nieosiągalnej postaci z bajki zabiera spokój dokumentnie.

czytaj więcej »

Zawód

Matka tak pięknie sobie to wszystko obmyśliła. W najdrobniejszych szczegółach. Pewnie na długo przed tym, zanim zaszła w ciążę. br W końcu nawet to, u kogo odbędzie się następna kolacja wigilijna, planuje na trzy lata do przodu, bo skoro Boże Narodzenie nie jest świętem ruchomym, to chyba można je zaplanować z wyprzedzeniem? W czym problem?

czytaj więcej »

Wymarzona wnunia

  • tagi:
  •  

– Majeczko, trzymaj się mocno! – mówi Janina i siada na ławce, bo chociaż wciąż jest w niezłej formie, to po dwóch godzinach spaceru rozbolały ją nogi. Majeczka może huśtać się godzinami. Śmieje się w głos i jest przeszczęśliwa.

czytaj więcej »

Oczy lokomotywy

Gruba tak naprawdę nie nazywała się Gruba. W fabryce nadano jej imię TKT 48-18, ale kto by chciał takie imię? Dlatego kolejarze i dróżnicy wołali na nią Gruba. Nie takie złe imię jak na lokomotywę.

czytaj więcej »
 

Polecamy