Magazyn dla rodziców

Szukasz wartościowych gier i zabaw edukacyjnych w internecie? Skorzystaj z portalu Balon Blum, który pomoże Twojemu dziecku przygotować się do nauki w szkole

W tej kategorii

Angielski udomowiony !

Czy próbowali państwo dowiedzieć się kiedyś od dziecka, co było w przedszkolu lub w szkole na angielskim? I pewnie usłyszeli państwo „nic” albo „nie pamiętam”. Frustrujące, prawda? Nawet dla kogoś, kto tak jak ja jest ambitnym tatą i jednocześnie anglistą, więc wie , że przecież coś dobrego dzieje się na lekcjach ,a dziecko oswajane jest tam z językiem obcym na przyszłość.

czytaj więcej »

Wielkie sprzątanie języka, czyli dbamy o piękną i poprawną polszczyznę

Według jednej z teorii językoznawczych, zwanej hipotezą Sapira-Whorfa, język kształtuje świadomość, czyli determinuje zarówno sposób myślenia danego człowieka jak i reagowania na otaczający go świat. Im więc bogatszy i bardziej precyzyjny język wyniesie dziecko z domu rodzinnego, tym większe prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będzie potrafiło sprawnie rozumować i jasno przekazywać myśli. Rozmawiając z najmłodszymi, warto więc zwracać uwagę nie tylko na treść wypowiedzi, ale także na jej formę.

czytaj więcej »
 

Polecamy