Magazyn dla rodziców

Szukasz wartościowych gier i zabaw edukacyjnych w internecie? Skorzystaj z portalu Balon Blum, który pomoże Twojemu dziecku przygotować się do nauki w szkole

W tej kategorii

Wyjazd do dziadków

Dla dziecka nawet krótki pobyt w innym miejscu niż dom jest zawsze wielką atrakcją i urozmaiceniem. Jeśli uznacie, że dziecko jest już na tyle samodzielne, by mogło na kilka dni zostać samo u dziadków, warto spróbować.

czytaj więcej »

W co się bawić z dzieckiem w samochodzie?

Daleka podróż samochodem to dla dziecka najczęściej najnudniejsze zajęcie świata. Trzeba siedzieć praktycznie bez ruchu, można jedynie podziwiać widoki za oknem (a to szybko się nudzi), bawić się niewielką zabawką trzymaną w ręku (zajęcie najwyżej na 10 minut) lub rozmawiać z rodzicami (20 minut?). Reszta podróży to bezbrzeżna nuda i zmęczenie.

czytaj więcej »

RÓWNOLEGŁE ŚWIATY, czyli magiczny przewodnik po Polsce

Romantycy byli przekonani, że pod widzialną, pozornie znaną rzeczywistością kryje się jeszcze inna - tajemnicza i fantastyczna, do której nie da się dotrzeć za pomocą rozumu. Ten drugi wymiar świata zaludniony przez upiory, skrzaty i rusałki, pełen magii i niezwykłych zdarzeń potrafili z łatwością zobaczyć jedynie poeci, szaleńcy i dzieci jako istoty czujące sercem i obdarzone mocą wyobraźni. Współczesny świat, choć nie wierzy już w magiczne stworzenia, nie zapomniał jednak zupełnie o ich istnieniu. W wielu miejscach Polski dzieci zgodnie ze swymi naturalnymi zdolnościami mogą zobaczyć istoty z baśni, mitów i legend, a także doświadczyć nadprzyrodzonych zjawisk.

czytaj więcej »

Z wizytą u strusi, w motylarni, w oceanarium…

Zdjęcia i filmy ze zwierzętami należą do najczęściej wyszukiwanych treści w Internecie. Jak wykazały badania japońskich psychologów, oglądanie zwierzaków poprawia nie tylko nastrój, ale też koncentrację i efektywność wykonywanych zadań. Warto więc, szczególnie latem, wybrać się całą rodziną z wizytą do naszych braci mniejszych i przyjrzeć się im na żywo.

czytaj więcej »

Wakacje na sportowo

Uprawianie sportów wbrew pozorom idzie w parze z zaangażowaniem w naukę. Badacze dowiedli, że dzieci bardziej aktywne fizycznie, dużo lepiej radzą sobie w szkole niż mniej wysportowani rówieśnicy. Ćwiczenia ruchowe, podnosząc poziom adrenaliny i endorfin, nie tylko obniżają stres i poprawiają nastrój, ale również korzystnie wpływają na proces uczenia się.

czytaj więcej »
 

Polecamy