Magazyn dla rodziców

Przygotuj dziecko do pierwszej klasy. Skorzystaj z portalu z grami i zabawami edukacyjnymi przygotowanymi przez ekspertów

W tej kategorii

W jakie gry grać z dziećmi?

Kiedyś dzieci mogły się po prostu bawić. Wszechstronnemu rozwojowi służył ruch na świeżym powietrzu. Wyobraźnia zamieniała kije w rącze rumaki, dodając kolorytu i treści każdej zabawie.

czytaj więcej »

Dlaczego dziecko musi mieć czas na zabawę?

„Każde dziecko ma w sobie ziejącą pustkę nastawioną na pobudzenie i jeżeli jej nie wypełnimy czymś, co jest ekscytujące, ciekawe i dobre dla niego, to ono samo wypełni je czymś, co jest ekscytujące i ciekawe, i co nie jest dobre dla niego”.br Theodore Roosevelt

czytaj więcej »

GIMNASTYKA DLA JĘZYKA, czyli znaczenie słownych zabaw w rozwoju dziecka

Dla dorosłego człowieka posługiwanie się słowami jest czynnością oczywistą – chyba mało kto zastanawia się nad tym, jak bardzo jest ona przydatna w życiu i w jakim stopniu poziom umiejętności językowych determinuje ludzkie możliwości i wpływa na postrzeganie świata.

czytaj więcej »

Jaką rolę w życiu dzieci odgrywa magia? Czy świat realny to dla nich za mało?

Myśląc o okresie dzieciństwa w życiu człowieka widzimy jego bogactwo, odmienność doświadczeń, zabawę, fantazję, ciekawość, brak racjonalności w zachowaniu. Każda mama, która ma za sobą tłumaczenie dziecku, że pod łóżkiem nie ma potwora, wie, że logika i racjonalne argumenty tutaj nie działają. Prawa logiki, fizyki są obce maluchom, zaś rozmawianie z nieistniejącymi stworami jest na porządku dziennym.

czytaj więcej »
 

Polecamy