Magazyn dla rodziców

Szukasz wartościowych gier i zabaw edukacyjnych w internecie? Skorzystaj z portalu Balon Blum, który pomoże Twojemu dziecku przygotować się do nauki w szkole

Piszą dla nas


Iwona Chądrzyńska

Psycholog dziecięcy, terapeuta pedagogiczny (absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego). Pracuje w warszawskiej poradni, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wykładowca przedmiotów psychologicznych na studiach dla przyszłych i obecnych nauczycieli, od wielu lat prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Prywatnie mama Ewy i Adama, fanka szwedzkiej literatury dziecięcej. Jest zwolennikiem przysłowia chińskiego, że lepiej zapalić świecę w ciemnościach niż przeklinać, że nic nie widać.

Ewa Krupińska

Doświadczony trener umiejętności społecznych w Szkole dla Rodziców i Wychowawców, pracownik Specjalistycznej Poradni Rodzinnej m.st. Warszawy. Mama czwórki dzieci i babcia dwóch wnuczek.
Joanna Pluta

Psycholog dziecięcy. Od 1992 roku pracuje w szkołach podstawowych na terenie Warszawy. Ukończyła studia podyplomowe, uprawniające do pracy z dzieckiem z trudnościami w uczeniu się. Ma stopień nauczyciela dyplomowanego oraz uprawnienia dyplomowanego terapeuty S.I i trenera szybkiego czytania. Publikuje artykuły w „Biuletynie” PTD, oraz w „Gazecie Rembertowskiej”. Mam dwoje dzieci w wieku 14 i 17 lat.
Wojciech Widłak

Wojciech Widłak (ur. 1957) – długoletni redaktor miesięcznika „Dziecko”, autor kilkunastu wyróżnianych i nagradzanych książek dla dzieci: seria o Panu Kuleczce (il. Elżbieta Wasiuczyńska), „Opowieści do poduszki” i „Wesoły Ryjek” (il. Agnieszka Żelewska), „Samotny Jędruś” (il. Joanna Rusinek), „Dwa serca anioła”, seria Nieporadników „Do czego nie służy…”, „Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach”, (il. Paweł Pawlak).
Anna Zajic

Pedagog z wieloletnim stażem. Pracuje jako pedagog szkolny w gimnazjum. Od 1998 r. prowadzi zajęcia z rodzicami i nauczycielami w ramach Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Jest koordynatorem programu tej Szkoły w województwie śląskim. Mama trójki dzieci.
Anna Tulczyńska

Psycholog, psychoterapeuta behawioralno-poznawczy. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracuje w Ośrodku Promocji Talentów w Warszawie, a także w Poradni Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Pomost”. Współpracowała także z poradnią MOP, Fundacją Dzieci Niczyje, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 9 w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń nastroju, fobii szkolnej, pracy z rodzicami mającymi trudności w relacjach z dziećmi lub problemy wychowawcze. Prywatnie jest mamą trójki dzieci: 10-letniego Filipa, 7-letniego Łukasza i 4-letniej Marty.
 

Polecamy