Magazyn dla rodziców

Nie wiesz, czy posłać dziecko do szkoły? Zrób test dojrzałości szkolnej i sprawdź

Angielski dla rodziców. Superpakiet


deDOMO – angielski dla rodziców
Nowatorskie podejście do nauki języków obcych


20 października zadebiutuje cykl książek i płyt opartych na nowej metodzie nauki w domu skierowany do rodziców i ich dzieci

Wielu rodziców chciałoby pomóc dzieciom w nauce języka (jak również innych przedmiotów), ale nie wie, jak to czynić bez wchodzenia w sztuczną dla mamy czy taty rolę nauczyciela lub korepetytora. Boją się zniechęcić dziecko, a zarazem chcieliby aktywnie uczestniczyć w jego kształceniu. Inicjatywa edukacyjna deDOMO to pierwszy projekt wydawniczy i szkoleniowy stworzony od początku z myślą o nich. Twórcy deDOMO, dr Grzegorz Śpiewak, anglista i metodyk z wieloletnim doświadczeniem i Marek Jannasz, wydawca publikacji edukacyjnych, jak również współpracujący z nimi autorzy, redaktorzy i konsultanci, sami są rodzicami i właśnie dla rodziców stworzyli pierwszą serię publikacji do nauki angielskiego w domu.

Nowa metoda nauki opiera się na z pozoru prostym spostrzeżeniu, że to w domu mówimy naturalnie i swobodnie, bo w nim czujemy się bezpiecznie i jesteśmy spontaniczni. Główne jej filary to system wyłącznie pozytywnych motywacji, rodzaj gry edukacyjnej, gdzie każdy, i rodzic, i dziecko wygrywa, oraz nowoczesna, nastawiona na komunikację, a nie perfekcjonizm metodyka nauczania. Zdaniem dr. Śpiewaka, który sam jest nauczycielem i szkoli nauczycieli, problemy z nauką angielskiego, które tak frustrują wielu rodziców, mają jedno wspólne źródło: tradycyjna nauka języka obcego odbywa się poza domem, czyli głównie w szkole, gdzie nie siedzi się przy rodzinnym stole, nie sprząta się pokoju, nie szuka skarpetek... A to właśnie przy takich, powtarzalnych okazjach najłatwiej uczyć się języka. Teoretycznie domowe sytuacje można imitować na lekcjach, ale zawsze będzie w tym element sztuczności i umowności. „Bo szkoła to nie drugi dom, a rodzic to nie nauczyciel” przekonuje Przewodnik metodyczny towarzyszącym każdej z publikacji z serii deDOMO.

Oprócz Przewodnika metodycznego serię tworzą przewodniki językowe z okazjami do nauki angielskiego z przedszkolakiem, uczniem i nastolatkiem zawierające przykładowe scenki z codziennego życia rodziny („Przy śniadaniu”, „Ubieramy się” , „Przed komputerem”). Scenki uzupełnia spis typowych pytań, próśb, odpowiedzi czy uwag wypowiadanych zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Towarzyszy im także komentarz lingwistyczny oraz przykłady gier językowych. Niezwykle ważnym elementem każdego z zestawów są płyty audio CD i CD-mp3 z nagraniami wszystkich scenek, zwrotów i słownictwa. W nagraniach uczestniczą dorośli i dzieci. Głosem taty mówi rodowity Brytyjczyk, a głosami mam i dzieci mówią Polacy. To celowy zabieg – „nie bójmy się mówić w obcym języku” ośmielają całą rodzinę twórcy deDOMO. Jest to rozwiązanie unikatowe na rynku publikacji audio do nauki języków.Publikacje z serii „Angielski dla rodziców” dostępne są w następujących pakietach:
Angielski dla rodziców przedszkolaka
(przewodnik metodyczny + przewodnik językowy + 2 płyty audio CD + CD-mp3), cena det. 54,90 zł
Angielski dla rodziców ucznia
(przewodnik metodyczny + przewodnik językowy + 2 płyty audio CD + CD-mp3), cena det. 49,90 zł
Angielski dla rodziców nastolatka
(przewodnik metodyczny + przewodnik językowy + 2 płyty audio CD + CD-mp3), cena det. 49, 90 zł
Angielski dla rodziców. Superpakiet
(przewodnik metodyczny+ 3 przewodniki językowe + 6 audio CD + CD-MP3), 99,90 zł

Projekt „Angielski dla rodziców” został objęty w listopadzie 2009 r. patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Partnerem akademickim serii publikacji deDOMO „Angielski dla rodziców” jest British Council, partnerem edukacyjnym Uniwersytet Dzieci, a partnerem wydawniczym Wydawnictwo Lingo.

O wydawnictwie:
DEDOMO EDUCATION sp. j.
ul. Baleya 14 lok. 110, 02-132 Warszawa
www.dedomo.pl

Dystrybucja:
Wydawnictwo Lingo sp.j.
Al. KEN 15 lok. 104, 02-797 Warszawa
www.jezykinieobce.pl
Kontakt:
Marek Jannasz
tel. +48 22 3712590
e-mail: marek.jannasz@dedomo.pl
 

« Poprzednie     Następne »Polecamy