Magazyn dla rodziców

Szukasz wartościowych gier i zabaw edukacyjnych w internecie? Skorzystaj z portalu Balon Blum, który pomoże Twojemu dziecku przygotować się do nauki w szkole

Akademia Rodzica w Chorzowie


Akademia Rodzica to nowy cykl zajęć warsztatowych w Starochorzowskim Domu Kultury.
Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy chcą pogłębić relacje z dzieckiem oraz zrozumieć je w różnych etapach rozwoju.

Być rodzicem to niezwykle ważne zadanie, którego rozwiązań jest tak wiele, jak wielu rodziców… Żeby zostać nauczycielem, wychowawcą, opiekunką należy właściwie się do tego przygotować. Zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Tymczasem w świecie, w którym coraz więcej wymaga się od rodziców, jako pierwszych nauczycieli istnieje niewiele sposobów na to, by umożliwić rodzicom rozwój umiejętności związanych z wychowaniem i edukacją dzieci.

Właśnie dlatego pragniemy zaprosić rodziców do udziału w cyklu spotkań „AKADEMIA RODZICA”. W twórczej atmosferze warsztatów oraz podczas wykładów, prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin pomożemy rodzicom nabyć umiejętności wspierające rozwój psychofizyczny dzieci.

Pierwsze spotkanie pod hasłem „Jak ciekawie czytać dzieciom”? odbędzie się 6 listopada 2010 r. godzinie 10.00 w „Galerii na Strychu” Starochorzowskiego Domu Kultury.

Warsztaty skierowane są do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którzy chcą dowiedzieć się, co zrobić, by czytanie bajki dziecku było czymś więcej niż kilkoma minutami głośnego czytania, czasem zawsze takim samym i przewidywalnym. W ramach zajęć można będzie zdobyć wiedzę o tym jak wybierać bajki dla swojego dziecka, jak ożywić przekaz i jak sprawić, by dziecko aktywnie uczestniczyło w spotkaniu z bajką.

Podczas gdy rodzice będą bawić się bajką my zapewnimy dzieciom w wieku przedszkolnym opiekę i twórczą zabawę!

Wstęp: 15,- zł od osoby / 20,- zł od pary rodziców

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy (zarówno do grupy dorosłych jak i dziecięcej).

Starochorzowski Dom Kultury
oddział Chorzowskiego Centrum Kultury
ul. Siemianowicka 59
41 – 503 Chorzów, tel. (32) 247 39 58

www.sdk.org.pl
 

« Poprzednie     Następne »Polecamy