Magazyn dla rodziców

Przygotuj dziecko do pierwszej klasy. Skorzystaj z portalu z grami i zabawami edukacyjnymi przygotowanymi przez ekspertów

Ostatnio dodane

Zwycięstwo

  • tagi:

Z tej wysokości świat przypominał makietę. Domy wyglądały jak oklejone pudełka zapałek, a kościół – jak puszka po sardynkach z tekturową wieżą. Na łące pasły się maleńkie krówki jakby ulepione z plasteliny.

czytaj więcej »

Bajka o Kamieniu

Wszystkim tym, którzy żyją wspomnieniami lub czekają na zmianę.

czytaj więcej »

Najczęściej czytane

Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?


Wszystkie stany emocjonalne można zaakceptować – pewne działania należy ograniczać.

czytaj więcej »

Co robić, gdy dziecko nie chce chodzić do szkoły?

Kasia codziennie rano kurczowo trzyma się mamy. Bardzo chciała iść do szkoły, ale teraz płacze od miesiąca. Każdy poranek to dla wszystkich ogromny stres. Kasia mówi, że boli ją brzuch, kilka razy dostała gorączki. Podczas drogi do szkoły ciągle pyta, czy mama na pewno po nią przyjdzie

czytaj więcej »

Jak określać dziecku granice?


Czasem słyszy się takie stwierdzenie: „To przekracza wszelkie granice”. O co chodzi? O jakie granice? Co zostało przekroczone?

czytaj więcej »

Posłuszny 6-latek? To zależy od ciebie.

Każde, choćby najgrzeczniejsze dziecko, wielokrotnie wystawiło na próbę wytrzymałość nerwową swojego opiekuna. Nie chcę! Nie będę! Nie zrobię nie zrobięęęę!!! – krzyczy jak opętane. Nieeeeeeeeee!!! – wrzeszczy, leżąc na podłodze i wierzgając nogami.

czytaj więcej »

Jak zachęcać dziecko do współpracy?


W porozumiewaniu się z dzieckiem najważniejszy jest sposób przekazywania mu poleceń, próśb, informacji. Jeśli zrobisz to właściwie, współpracę dziecka masz zapewnioną.

czytaj więcej »

Polecamy