Magazyn dla rodziców


Ostatnio dodane

Wiosna w kolorze kurczaków

Było to bardzo dawno temu, miałam wtedy siedem lat. Moja ciocia zamieszkała na wsi i za radą sąsiadek, z których każda trzymała w obejściu parę kur, postanowiła też po raz pierwszy w życiu spróbować ...

czytaj więcej »

Oczy lokomotywy

Gruba tak naprawdę nie nazywała się Gruba. W fabryce nadano jej imię TKT 48-18, ale kto by chciał takie imię? Dlatego kolejarze i dróżnicy wołali na nią Gruba. Nie takie złe imię jak na lokomotywę.

czytaj więcej »

Najczęściej czytane

Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?


Wszystkie stany emocjonalne można zaakceptować – pewne działania należy ograniczać.

czytaj więcej »

Co robić, gdy dziecko nie chce chodzić do szkoły?

Kasia codziennie rano kurczowo trzyma się mamy. Bardzo chciała iść do szkoły, ale teraz płacze od miesiąca. Każdy poranek to dla wszystkich ogromny stres. Kasia mówi, że boli ją brzuch, kilka razy dostała gorączki. Podczas drogi do szkoły ciągle pyta, czy mama na pewno po nią przyjdzie

czytaj więcej »

Jak określać dziecku granice?


Czasem słyszy się takie stwierdzenie: „To przekracza wszelkie granice”. O co chodzi? O jakie granice? Co zostało przekroczone?

czytaj więcej »

Posłuszny 6-latek? To zależy od ciebie.

Każde, choćby najgrzeczniejsze dziecko, wielokrotnie wystawiło na próbę wytrzymałość nerwową swojego opiekuna. Nie chcę! Nie będę! Nie zrobię nie zrobięęęę!!! – krzyczy jak opętane. Nieeeeeeeeee!!! – wrzeszczy, leżąc na podłodze i wierzgając nogami.

czytaj więcej »

Jak zachęcać dziecko do współpracy?


W porozumiewaniu się z dzieckiem najważniejszy jest sposób przekazywania mu poleceń, próśb, informacji. Jeśli zrobisz to właściwie, współpracę dziecka masz zapewnioną.

czytaj więcej »

Polecamy